Redlery – ogólna charakterystyka przenośnika
Redlery to typy przenośników łańcuchowych wykorzystywanych w przemyśle do transportu materiałów sypkich np. zboża, proszek, granulaty, nasiona roślin strączkowych, trociny, pelet, węgiel czy cement. Ze względu na powszechność zastosowania są obecne w tartakach, w młynach, magazynach zbożowych, tłoczniach oleju, a także zakładach przemysłu ciężkiego.
Konstrukcja redlera jest solidna i odporna na niekorzystne warunki pracy, dlatego możliwe jest efektywne transportowanie materiałów w różnych środowiskach. Wytrzymałość maszyn sprawia, że sprzęt może być eksploatowany przez wiele lat, a ryzyko poniesienia przez inwestora dodatkowych kosztów związanych z jego naprawą jest stosunkowo niewielkie.
Przenośnik redler i jego budowa
Przenośnik redler wykonany jest z blachy ocynkowanej lub kwasoodpornej, szczególnie w przypadku, gdy ma kontakt z produktami z branży spożywczej. Składa się głównie z łańcucha, pełniącego funkcję transportera, i z koryta lub rury, które go prowadzi. Każdy redler wyposażony jest w koło zębate, będące kołem napędowym, i segment napinający, dzięki któremu można kontrolować napięcie łańcucha. Zazwyczaj dno maszyny jest wyłożone tworzywem trudnościeralnym, co wpływa na jej żywotność i wycisza pracę całego urządzenia.
Przenośnik łańcuchowy redler – jak działa?
Przenośnik łańcuchowy redler działa w poziomie, a jego maksymalny kąt wznosu nie powinien przekraczać 20 stopni. Ze względu na prostą budowę jest mniej narażony na awarie niż transportery innego typu (np. ślimakowe), dlatego zdarza się, że pracuje bez napraw nawet kilkanaście lat. Bardzo często jest on nazywany przenośnikiem zgarniakowym ze względu na sposób działania – łańcuch zgarnia dany materiał po dnie koryta.
Wydajność maszyny w głównej mierze zależy od specyfiki pracy w danej branży przemysłowej. Jest ona uzyskiwana dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów i prędkości liniowej przenośnika.
Redlery od Plan Trans – najlepszy wybór na rynku
Redlery z oferty Plan Trans to maszyny tartaczne najwyższej jakości. Ich dużą zaletą jest wszechstronność i możliwość pracy w różnych branżach. Urządzenia te są wytrzymałe i bezawaryjne. Dodatkowo można je bez problemu dostosować do potrzeb danego zakładu produkcyjnego.
Jeśli nie wiesz, jaki redler spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy udzielą Ci informacji na temat asortymentu. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupu i zasugerujemy, który wybór będzie najlepszy. Zapraszamy do Plan Trans!