Jak działa rozdzielacz dwudrogowy? - Plan Trans

  • czerwiec 28, 2023
  • by gs
  • przenośniki
  • Możliwość komentowania Jak działa rozdzielacz dwudrogowy? została wyłączona

Wszechstronność to jedna z najważniejszych cech w dzisiejszym biznesie. Dotyczy to przede wszystkim przemysłu. Branża wprowadza coraz więcej rozwiązań, aby poszerzyć swoje potencjalne grono klientów. Rozdzielacz dwudrogowy bardzo dobrze sprawdza się w wielu zakładach przemysłowych, produkcyjnych i nie tylko. Stosowane są zwłaszcza do profesjonalnego rozdrabniania materiałów sypkich i znajdują zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Można spotkać je w sektorze żywnościowym, chemicznym, farmaceutycznym, a także w przemyśle drzewnym.

Spis treści:

  1. Jak działa rozdzielacz dwudrogowy
  2. Różne rodzaje rozdzielaczy
  3. Co warto wiedzieć o rozdzielaczach dwudrogowych?

Jak działa rozdzielacz dwudrogowy

Zastanawiasz się, na czym polega praca i jak działa rozdzielacz dwudrogowy? Rozdzielacze dwukierunkowe pracują nad oddzielaniem materiałów sypkich. Jak sama nazwa wskazuje, rozdziela się kierunek przepływu na dwa, lub więcej i przy odpowiednim rozłożeniu znacznie przyspiesza transport substancji. Można transportować nie tylko proszki, ale także grudki i granulaty. Rozdzielacze dwukierunkowe charakteryzują się niezawodnością, odznaczając się dwoma kluczowymi elementami. Po pierwsze, takowy rozdzielacz musi być wysoce szczelny i nie przepuszczać materiałów na zewnątrz. Pozwala to uniknąć strat, które mogą być zauważalne w dłuższym okresie czasu. Należy również pamiętać o prawidłowym kącie przesypu i prawidłowym umieszczeniu klapy oddzielającej materiał.

Różne rodzaje rozdzielaczy

Rozdzielacze klapowe grawitacyjne służą do kierowania strumieniem proszku, pelletu lub granulatu w co najmniej dwóch kierunkach. Wewnętrzna klapa do sterowania składa się z dwóch paneli oddzielonych uszczelką, skutecznie izolującą nogi. Może być on sterowany ręcznie lub pneumatycznie za pomocą siłownika. Rozdzielacze pneumatyczne zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb branży transportu pneumatycznego, przenosząc proszki, bryły i granulki z jednego punktu dostawy produktu do drugiego przy minimalnym spadku ciśnienia i wysokiej skuteczności uszczelniania.

Co warto wiedzieć o rozdzielaczach dwudrogowych? 

Rozdzielacz obrotowy jest udoskonaloną wersją rozdzielacza pneumatycznego. Stosowane są w układach, w których zastosowanie standardowych przepustnic pneumatycznych nie jest możliwe ze względu na nadmierne ciśnienie lub ścierny charakter transportowanych materiałów. To również świetne rozwiązanie do systemów próżniowych.