Bębny do przenośników taśmowych - Plan Trans

Oferujemy szeroki zakres bębnów:

 • napędowe
 • zwrotne
 • odchylające
 • napinające
 • z powłoka gumową
 • z powłoką ceragumową
 • z powłoką korundową
 • prętowe
 • z ażurowymi tarczami bocznymi
 • wykonane z płaszczem baryłkowym
 • z wałem na pierścieniach zaciskowo – rozprężnych
 • z wałem spawanym
bęben napędowy
bębny do przenośników taśmowych
bęben napędowy
bęben szczebelkowy do przenośników
bęben korundowy do przenośników
bęben prętowy

Bębny do przenośników taśmowych

Bębny do przenośników taśmowych – podstawowe wyposażenie

W każdej maszynie potrzebujemy wielu elementów, bez których nie będziemy w stanie wprawić jej w ruch. Bębny do przenośników taśmowych z pewnością stanowią kluczowe wyposażenie, dzięki któremu towary w przemyśle oraz logistyce mogą się przemieszczać na taśmach. Dzielą się one na zwrotne – wykorzystywane na samym końcu taśmy – oraz napędowe, które wyposażone w specjalnie dostosowany system napędowym dają możliwość poruszania taśmociągu. Oprócz dostosowywania mocy, są w stanie niejako utrzymać równowagę wszelkiego rodzaju produktów oraz materiałów. Bębny do przenośników taśmowych służą także do odpowiedniego napięcia taśmy i stabilizacji. To właśnie dzięki nim jedzie ona prosto, w jednolitym tempie. Możemy je obkleić rozmaitymi okładzinami gumowymi – gładkimi, karo, jodełkowymi, kratowymi – w zależności od naszych preferencji.

Bęben przenośnika taśmowego – na co zwrócić uwagę?

Jako najważniejsza część w funkcjonowaniu całego mechanizmu, bęben przenośnika taśmowego musi być dobrany w taki sposób, aby mógł w odpowiedni sposób spełniać swoje role. Z tego powodu trzeba przed zakupem zwrócić uwagę na szereg rozmaitych parametrów, którymi różnią się poszczególne modele. Jak w większości elementów kształtem przypominającym walec, tutaj także ogromną rolę odgrywa średnica. Także bardzo duże znaczenie mają moc napędu oraz rodzaj powierzchni. Bęben przenośnika taśmowego dostosowujemy do większego urządzenia, jakim jest sam przenośnik. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim jego parametru, dzięki którym możemy dobrać odpowiednie elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego taśmociągu. Należą do nich między innymi rodzaj taśmy oraz przenoszonych materiałów, ale również kąt nachylenia konstrukcji.

Bębny przenośników taśmowych – szeroki wybór

W naszym asortymencie znajdziecie różne bębny przenośników taśmowych. Przede wszystkim jednak zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia, które modele będą najlepiej dopasowane do waszych potrzeb. Nawet najmniejszy błąd szacunkowy może skończyć się awarią, która w perspektywie dłuższego okresu czasu może mieć fatalne skutki dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego służymy pomocą, którą otrzymacie od naszych doświadczonych specjalistów. Oferujemy bębny przenośników taśmowych zarówno napędowe i zwrotne, jak również odchylające i napinające. W zależności od Waszych preferencji możemy również dobrać rozmaite materiały, z których wykonane są powłoki – gumowe, ceramiczne, czy też korundowe.