Dozowniki celkowe - Plan Trans

Oferujemy szeroki zakres dozowników celkowych. Posiadamy szereg własnych rozwiązań, jesteśmy także otwarci na rozwiązania dedykowane dla poszczególnych branż / procesów.

Oferowane dozowniki celkowe:

 • wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej
 • wykonanie ze stali kotłowych
 • wykonanie w formie odlewu
 • zabezpieczenia komory wirnika: poliuretanem, materiałami trudnościeralnymi lub ceramiką
 • zabezpieczenie komory wirnika: chromowaniem, hartowaniem
 • przeznaczone do zamykania układów (np.: silosów)
 • przeznaczone do precyzyjnego dozowania
 • praca po stronie nadciśnieniowej, jaki i podciśnieniowej
 • z regulacją końcówek celek
 • z odbiorem pneumatycznym (niegrawitacyjnym)
 • z osuniętymi zespołami łożyskowymi
 • z izolacją termiczną (chłodzenie, podgrzewanie)
 • z funkcją łatwego czyszczenia (wysuwany wirnik)
 • dostosowane do wymagań FDA
 • dostosowane do wymagań ATEX
Dozowniki celkowe atex
Dozowniki celkowe poliuretan
Dozowniki celkowe
Dozowniki celkowe
Dozowniki celkowe
Dozowniki celkowe
Dozowniki celkowe
Dozowniki celkowe
Dozowniki celkowe odlewane
Dozowniki celkowe

Dozowniki celkowe

Dozowniki celkowe – niezbędne dla biznesu

W przemyśle przetwórczym można rozwijać się na dwa sposoby. Niektóre z firm z niemalże nieograniczonymi budżetami starają się wprowadzać rozmaite innowacje, które dopiero w przeciągu kilku lat być może okażą się rentowną opcją. Znacznie częściej jednak wykorzystuje się znane rozwiązania, dopracowywane do perfekcji przez profesjonalistów. Dozowniki celkowe w znaczący sposób ułatwiają rozmaite procesy zachodzące podczas całego procesu produkcji lub transportu towarów. Nie da się ukryć, że stanowią one niezwykle istotną funkcję w wielu firmach. Mowa tutaj zarówno o mniejszych przedsiębiorstwach, jak również gigantycznych korporacjach z międzynarodowym zasięgiem. Dozowniki celkowe wykorzystuje się w wielu różnych branżach.

Dozownik celkowy – do czego służy?

Dozownik celkowy to tylko jedna z nazw tego urządzenia, z którą możemy się spotkać. Druga z nich to zawory celkowe. Służą one przede wszystkim do transportu rozmaitych materiałów sypkich. Spektrum zastosowania jest niezwykle szerokie. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby poszczególne komponenty dobrze funkcjonowały z pozostałymi elementami procesu w taki sposób, aby w Twojej firmie mogła wzrastać efektywność. Przekłada się to oczywiście na wyższe przychody. Odpowiedni dozownik celkowy sprawdzi się nawet w najnowocześniejszych systemach oraz układach technologicznych, dzięki czemu będzie można go wprowadzić płynnie do systemu. Warto również wspomnieć o kwestiach związanych z naprawą oraz konserwacją. Urządzenia te są dostępne w wersjach z szybkim demontażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdecydowanie szybciej jesteśmy w stanie wrócić do odpowiedniego poziomu funkcjonowania produkcji i praktycznie nie odczujemy strat związanych z naprawą lub rutynowym czyszczeniem.

Dozowniki celkowe – producent dostosowany do potrzeb klientów

W jakich branżach najczęściej spotyka się dozowniki celkowe? Producent musi być przygotowany na bardzo szeroką gamę potencjalnych partnerów biznesowych. Wynika to z ogromnej liczby możliwych zastosowań tego urządzenia. Pod sformułowaniem „sypkie materiały" możemy na przykład znaleźć wykorzystywane w przemyśle spożywczym cukier, mąkę czy też kakao i skrobię. Patrząc z innej perspektywy duże zainteresowanie dozownikami zauważamy również w przemyśle chemicznym, gdzie takie substancje jak wapno w proszku czy też rozmaite składniki chemiczne także mogą być w taki sposób wykorzystane. Wreszcie trzeba pamiętać o wiórach w przemyśle drzewnym czy pyle w energetyce. Wykonujemy ponadto dozowniki dostosowane do pracy w przemyśle spożywczym (wymagania FDA) czy w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX).