Kopalnie kruszyw - Plan Trans

Oferujemy kompletne zakłady przeróbcze kruszyw. Posiadamy szereg własnych rozwiązań, jesteśmy także otwarci na rozwiązania dedykowane dla poszczególnych materiałów.

Oferowane zakłady cechują:

  • rozwiązania ograniczające koszty eksploatacji
  • wysokie standardy wytrzymałościowe
  • wysoki poziom niezawodności
  • pełne wsparcie serwisowe i instalacyjne

Oferujemy realizację następujących procesów przeróbczych:

  • przyjęcie materiału
  • transport materiału
  • kruszenie materiału
  • płukanie materiału
  • klasyfikowanie materiału (przesiewanie)
  • buforowanie / magazynowanie
stacja przesiewna
stacja zasypowa przenosnik
kopalnia kruszyw przenośniki
stacja kruszenia kopalni kruszyw
kosz zasypowy z przenośnikiem w kopalni kruszyw
przenośnik taśmowy kopalni kruszyw

Kopalnie kruszyw

Kopalnie kruszyw – czym się zajmują?

Do wytwarzania rozmaitych produktów niezbędne są surowce naturalne. Można je pozyskiwać na wiele różnych sposobów. Bardzo dużą popularnością cieszą się kopalnie kruszyw (zakłady kruszyw). To dzięki nim mamy możliwość wydobywania piasku oraz żwiru i przerabiania ich na jak najbardziej przystępne frakcje. Kopalnie kruszyw przede wszystkim działają poprzez metodę odkrywkową. Żwir i piasek pozyskujemy z rozmaitych źródeł – zarówno z kopalni, jak również pod wodą. Wiele firm zajmuje się ich wydobyciem z jezior oraz rzek, gdzie znajdują się na dnie.

Kopalnie kruszyw naturalnych

Warto jednak zauważyć, dlaczego kopalnie kruszyw naturalnych mają w ogóle rację bytu. Takie materiały jak żwir i piasek charakteryzują się bardzo specyficzną, rzadko spotykaną w naturalnym środowisku sypką budową. Powstają na dwa sposoby – naturalny oraz sztuczny. Popularne powiedzenie „kropla drąży skałę" sprawdza się w tym wypadku, ponieważ żwir oraz piasek powstają na skutek erozji skał lub mechanicznych czynności dokonywanych na litej skale. Kopalnie kruszyw naturalnych właśnie w taki sposób pozyskują te surowce. Są one niezbędne w wielu branżach. Przede wszystkim trzeba podkreślić ich znaczenie w przemyśle budowlanych, gdzie trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek konstrukcję bez wykorzystania piasku lub żwiru. Warto zauważyć, że surowce można także oczyścić. Dzięki temu nie tylko usuwamy rozmaite zanieczyszczenia, ale również je uszlachetniamy.

Jakie procesy przeróbcze znajdziecie w naszej ofercie?

Coraz więcej firm związanym z przemysłem budowlanym interesuje się pozyskiwaniem żwiru oraz piasku w dużych ilościach. Do tego niezbędne jest ich źródło oraz właściwe zarządzanie jego wydobyciem oraz samą organizacją. Taką możliwość dają procesy przeróbcze, które jesteśmy w stanie zapewnić. Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsza w jakimkolwiek przemyśle jest niezawodność. Dlatego właśnie wprowadzane przez nas rozwiązania dla Twojej firmy cechują się bardzo dużą wytrzymałością i pełnym wsparciem serwisowym. Nie zapominamy również o wzroście przychodów, w których zdecydowanie pomaga właściwe ograniczenie kosztów eksploatacji. Procesy przeróbcze oferowane dla Twojego przedsiębiorstwa uwzględniają również: przyjęcie oraz transport materiału, klasyfikowanie go poprzez przesiewanie, a także buforowanie i magazynowanie.