Przenośniki kubełkowe - Plan Trans

Oferujemy szeroki zakres przenośników kubełkowych (Elewatorów). Posiadamy szereg własnych rozwiązań, jesteśmy także otwarci na rozwiązania dedykowane dla poszczególnych branż / procesów.

Oferowane przenośniki kubełkowe:

 • wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej
 • z czerpakami stalowymi lub tworzywowymi
 • z zastosowaniem łańcucha lub taśmy
 • odśrodkowe lub grawitacyjne
 • o budowie pionowej lub łamanej (kołyskowe)
 • o konstrukcji rurowej
 • z regulowanym poziomowaniem
 • z napędem remontowym
 • pyłoszczelne
 • dostosowane do wymagań FDA
 • dostosowane do wymagań ATEX
Przenośniki kubełkowe
Przenośniki kubełkowe
Przenośniki kubełkowe
Przenośniki kubełkowe
Przenośniki kubełkowe
Przenośniki kubełkowe

Przenośnik kubełkowy

Przenośnik kubełkowy – obecny w Europie od wielu lat

Transport ciężkich materiałów w górę od zawsze stanowił trudną zagwozdkę. Jednak już około 500 lat temu w Holandii pojawił się pierwszy przenośnik kubełkowy, który dopiero w czasach rewolucji industrialnej zdecydowanie zyskał na znaczeniu. Do czego wykorzystywane są obecnie? Przede wszystkim do przenoszenia materiałów sypkich nie horyzontalnie, jak większość urządzeń, ale wertykalnie. Nietrudno się domyślić, w których branżach najczęściej są wykorzystywane. Przenośnik kubełkowy cieszy się gigantycznym zainteresowaniem zarówno przy transporcie zbóż w rolnictwie, jak również rozmaitych kopalin w przemyśle wydobywczym. Przyjęło się mówić, że służą one do transportu materiałów z dołu do góry. Oczywiście dzisiejsze technologia pozwala na wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym bez problemu można wprowadzić w nich ruch okrężny. Zdecydowanie poprawia to efektywność działania.

Przenośniki kubełkowe – rozwój każdego detalu

Teoretycznie działanie tych urządzeń nie należy do skomplikowanych i trudno wprowadzić jakiekolwiek zmiany. W praktyce jednak należy pamiętać, że przy tak dużych nakładach jak w przypadku przemysłu rolniczego lub wydobywczego nawet najmniejszy detal może znacząco podnieść efektywność. Właśnie dlatego przenośniki kubełkowe projektuje się w dzisiejszych czasach w taki sposób, aby jak najbardziej usprawnić cały proces. Nie chodzi już tylko i wyłącznie o możliwość szybszego transportu, ale o pozornie mniej istotne kwestie. Nowoczesne przenośniki kubełkowe pozwalają na zwiększenie szybkości załadunku i wyładunku, a także łatwiejsze czyszczenie szybu oraz stopy elewatora. Dzięki temu firmy osiągają znacząco większe przychody, właśnie poprzez zadbania o wszystkie aspekty całego procesu.

Przenośnik kubełkowy – producent z rozwiązaniami dla każdego

Przy okazji takich urządzeń jak przenośnik kubełkowy, producent musi mieć na uwadze dobro każdego klienta. Właśnie dlatego oferujemy Państwu rozmaite modele naszych elewatorów, dzięki którym w stu procentach wykorzystacie potencjał swojej firmy. Przede wszystkim dajemy wybór pomiędzy wykonaniem urządzenia ze stali nierdzewnej oraz węglowej. Chociaż dominujące na rynku są przenośniki pionowe, u nas także znajdują się kołyskowe, łamane modele. Nie można również zapominać o zastosowaniu łańcucha lub taśmy w ich produkcji. Przygotowywane przez nas przenośniki oczywiście spełniają wszystkie normy, w zależności od potrzeb, takie jak wymagania FDA oraz wymagania ATEX. Jeżeli szukasz urządzenia dla Twojej firmy, to zachęcamy do kontaktu!