Przenośniki zgrzebłowe - Plan Trans

Oferujemy szeroki zakres przenośników zgrzebłowych. Posiadamy szereg własnych rozwiązań, jesteśmy także otwarci na rozwiązania dedykowane dla poszczególnych branż / procesów.

Oferowane przenośniki zgrzebłowe:

 • wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej
 • ze zgrzebłami stalowymi lub tworzywowymi
 • z łańcuchami zwykłymi lub kutymi
 • o różnych kształtach trasy: poziom, skośny, łamany.
 • z instalacją zraszania
 • dla materiałów suchych, jak i mokrych
 • z listwami ślizgowymi
 • z wykładziną przeciwścierną (PE HD, PUR, Hardox)
 • z klapami wybuchowymi
 • dostosowane do wymagań FDA
 • dostosowane do wymagań ATEX
Przenośniki zgrzebłowe
Przenośniki zgrzebłowe
Przenośniki zgrzebłowe
Przenośniki zgrzebłowe
Przenośniki zgrzebłowe
Przenośniki zgrzebłowe
Przenośniki zgrzebłowe

Przenośnik zgrzebłowy

Czym jest przenośnik zgrzebłowy?

W wielu branżach potrzebujemy odpowiednich urządzeń, które pozwolą usprawnić rozmaite procesy w trakcie produkcji lub transportu materiałów. Szczególnie dotyczy to materiałów sypkich, które mogą osiągać dużą masę i być niemożliwe do przenoszenia innymi metodami. Z tego powodu bardzo przydatny może okazać się przenośnik zgrzebłowy. Zgarniaki umocowane wewnątrz koryta do łańcuchów transportują materiał niezbędny w Państwa przedsiębiorstwie. Przede wszystkim przenośnik zgrzebłowy wyróżnia się dopasowaniem pod usługi konkretnego klienta. W jaki sposób? Poprzez jak najbardziej efektywne z perspektywy przedsiębiorstwa koszty, uzyskane dzięki optymalnym wymiarom poprzecznym koryta transportowego. Nie można także zapominać o dwóch możliwościach konstrukcji. Urządzenie może zostać wykonane w sposób standardowy, dzięki czemu transport odbywa się w jedną stronę. Istnieje także opcja zamontowania specjalnego dna środkowego (przegrody) i wysokich członów, co pozwala na transport nosiwa częściowo do tyłu, a częściowo do przodu.

Przenośniki zgrzebłowe – największe zalety

Czym jednak wyróżniają się przenośniki zgrzebłowe, aby można było je wykorzystywać w odpowiedni sposób? Przede wszystkim relatywnie niskimi gabarytami poprzecznymi do uzyskania maksymalnej wydajności. Oprócz szansy na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, ich zamontowanie będzie miało korzyści dla samopoczucia pracowników. W jaki sposób? Przenośniki zgrzebłowe są bardzo szczelne, dlatego właśnie nie ma możliwości zapylenia pomieszczenia, a także osadzania się wilgoci na materiałach (poza kondensacją). Warto także pamiętać o pracy zarówno w standardowych, jak i ekstremalnych warunkach. Możemy je wykorzystywać zarówno w pomieszczeniach, jak również przy lejach zasypowych oraz w kontakcie z wysoką temperaturą i materiałami ścieralnymi. Dzięki odpowiedniej konstrukcji bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w poziomym, jak i skośnym lub łamanym układzie. Dodatkowo nie można zapominać o możliwości zaprojektowania podajników zgrzebłowych pod wymagania ATEX, FDA czy z materiałów trudnościeralnych (Hardox) czy materiałów kotłowych..

Przenośniki zgrzebłowe – producent z bogatą ofertą

Jeżeli chodzi o przenośniki zgrzebłowe, producent musi wychodzić na przeciw oczekiwaniom swoich klientów. Właśnie z tego powodu znajdziecie u nas szeroki wybór rozmaitych urządzeń, które świetnie sprawdzą się w różnych branżach. Możecie wybrać zarówno maszyny przeznaczonych do suchych materiałów, jak i do tych mokrych. Jeżeli znaczenie ma samo wykonanie, to możemy wykorzystać zarówno stal węglową, ale także nierdzewną. Zachęcamy do kontaktu i wyboru swojego idealnego przenośnika!